Od dłuższego czasu do śledzenia newsów z swoich ulubionych blogów, portali używam aplikacji Feedly. Najogólniej mówiąc jest to czytnik kanału RSS który umożliwia mi czytanie interesującego contentu w jednym miejscu. Feedly w podstawowej wersji jest aplikacją darmową, umożliwia obserwowanie do 100 źródeł i ta liczba na tą chwile w zupełności mi wystarczaj. Jednak w wersji Basic najbardziej może doskwierać jeden mankament, brak możliwości wyszukiwania.

Ratunkiem jest API – https://developer.feedly.com/ które ma co prawda pewne ograniczenia np. limit 250 żądań dziennie. Szczegóły dotyczące limitu i ograniczeń korzystania z API oraz samego wygenerowania niezbędnego 'developer access token' znajdziecie tutaj – https://developer.feedly.com/v3/developer/

Do odpytywania API jakby inaczej postanowiłem wykorzystać PowerShell. Na tą chwilę chciałbym podzielić się prostym modułem który posiada 3 polecenia:

  • Get-FeedlyRequestCount
  • Get-FeedlyTags
  • Search-FeedlyContent

Mam w planach kolejną wersję która będzie bardziej user-friendly, przede wszystkim pod kątem wprowadzania klucza do korzystania z API.

[Update]
W skrypcie wkradł się błąd który uniemożliwiał poprawne działanie skrypty. Został on poprawiony.

FeedlyApiModule.rar (136 pobrań)

 

Mateusz Nadobnik

Z pasją poświęcam czas na zdobywanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej Data Platform. Zachwycony językiem skryptowym Windows PowerShell. Swoją wiedzę, doświadczenia i spostrzeżenia opisuję na blogu.

read more