Czy książki techniczne to już zaszłość?

Żyjemy w czasach gdzie dostęp do wiedzy jest powszechny, do tej technicznej również. Niezliczona liczba blogów, kanałów na YouTube do tego portale szkoleniowe, wszelakie tutoriale, webinary oraz dokumentacje techniczne dostawców rozwiązań z obszaru Baz danych, Big Data, Machine learning i wielu, wielu innych. Czy mając taką liczbę możliwości, książki mają jeszcze racje bytu?

Czy książki techniczne to już zaszłość?Widzę po sobie, że sięgam po tego typu publikację coraz rzadziej. Jednak, gdy szukamy sporej dawki wiedzy, jest to nadal jedna z lepszych opcji. Książka dostarcza nam skumulowaną wiedze w jednym miejscu. W książka niekiedy znajdziemy niuanse, odpowiedzi na pytania, które trudno w „sieci”. Może to wynikać z tego, że, nie wiemy jak o nią zapytać albo po poruszamy się po tematyce, problemie mało popularnym.

Trochę się rozpisałem po to tylko, aby podzielić się z linkami do darmowych zasobów książek:

 

Zostaw komentarz. Czy Ty sięgasz po książki/ebooki w celu zdobywania nowej wiedzy? Jakie masz zdanie na ten temat. Może znasz jeszcze inne źródła darmowych publikacji?

Z pasją poświęcam czas na zdobywanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej Data Platform. Zachwycony językiem skryptowym Windows PowerShell. Swoją wiedzę, doświadczenia i spostrzeżenia opisuję na blogu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *