Za nami #36tydzień, tydzień powrotu do szkół i początku jeszcze bardziej zatłoczonych ulic. Nie zważając na to zapraszam do mojego podsumowania tygodnia.

Nie ma rozwiązań idealnych, dajmy na to AlwaysOn Availability Groups w trybie synchronicznym. Dostajemy na prawdę wysoką dostępność z drugiej strony musimy liczyć się jakimś opóźnieniem dla naszych transakcji. Narzędzie AGLatency pozwala to jakieś dokładnie zobrazować w formie raportu.

Jak już mam na tapecie Availability Groups, to można zahaczyć o wpis Azure SQL Database Read Scale-Out. Trudno tego nie porównać do Read-Only Routing dla AlwaysOn AG w SQL Server on-premise. Ciekawa opcja, ale zgodnie z dokumentacja nadal preview.

Pozostając przy Azurestep by step jak przenieść bazę danych pomiędzy grupami zasobów za pomocą Azure Portal.

Moduł Powershell PSNetStat, który robi prawie to samo, co netstat. Choć uważam, że lepiej sięgać w pierwszej kolejności po natywne cmdlety – Get-NetTCPConnection.

Co prawda wpis dotyczący najlepszych praktyk pisania SQL dla Oracle, ale jest na tyle uniwersalny, że warto przeczytać.

Na koniec dwie rzeczy z poza IT z które chce podać dalej:

  • WOW – https://www.youtube.com/watch?v=z7yqtW4Isec
  • Eksperymenty i prototypy – https://www.spreaker.com/user/marekjankowski/mwf-232-eksperymenty-i-prototypy-kaska-z

Mateusz Nadobnik

Z pasją poświęcam czas na zdobywanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej Data Platform. Zachwycony językiem skryptowym Windows PowerShell. Swoją wiedzę, doświadczenia i spostrzeżenia opisuję na blogu.

read more