W #38tygodniu trochę rzutem na taśme:

Or comprehending the intricacies of the human genome.

Czytając to przypominały mi się fragmenty z książki Sapiens, w której mowa o modyfikowaniu genomu w celu tworzenia inteligentnych myszy bądź pomysły wskrzesania umarłych gatunków. Mowa o mamutach a nawet o naszych przodkach, neandertalczykach.

Jeśli przy obecnych zasobach my, ludzie mamy takie pomysły, to, do czego przyczynią się komputery kwantowe? Ciężko na to odpowiedzieć. Niemniej jednak książka Sapiens Od zwierząt do bogów polecam

Na koniec już dość „stary” podcast z Marcinem Szeligą z nieprzerwanie MVP od 2006 roku. Wypowiada się natomiast jak wg. niego Machine Learning zmieni między innymi rynek pracy. Fragment:

I am not advising to young people to be truck drivers. It is risky business right now. Taxi driver as well. Or interpreter, translator. All those jobs can be reduced right now. Working in call center – and we have this issue in Poland, we are the biggest call center in the Central Europe – all those people will be pretty soon replaced by the machines, bots. So those changes will happen within the next year or two.

Jesteś wstanie wyobrazić sobie jak świat będzie wyglądać za 20-30 lat?

Mateusz Nadobnik

Z pasją poświęcam czas na zdobywanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej Data Platform. Zachwycony językiem skryptowym Windows PowerShell. Swoją wiedzę, doświadczenia i spostrzeżenia opisuję na blogu.

read more