Kontakt

4

Nazywam się Mateusz Nadobnik i jestem autorem tego bloga.


Na co dzień opiekuję, wychowuję, pracuję. W wolnych chwilach bloguję i realizuję swoje cele, marzenia. Kolejność nie przypadkowa choć niekiedy różnie z tym bywa. Z natury jestem introwertykiem z walczącym ze swoimi ograniczeniami siedzącymi w głowie. Ambitny, pomocny ale niekiedy zadziorny 🙂

Z pasją poświęcam czas na zdobywanie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej Data Platform. Zachwycony językiem skryptowym Windows PowerShell. Swoją wiedzę, doświadczenia, spostrzeżenia opisuję na blogu. Publikację pojawiają się przynajmniej jeden raz w tygodniu (piątek sobota).

Studia


Z pewnych względów naukę po technikum realizowałem w trybie zaocznym, czego nie żałuję. Skończyłem informatykę na Wyższej Szkole Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu. Następnie kontynuowałem naukę na Politechnice Poznańskiej z nieskromnie mówiąc bardzo dobrymi wynikami.

Praca


Studiując pracowałem albo może lepiej będzie jak napiszę pracując studiowałem?

Pierwsze kroki w świecie IT stawiałem w jednostce samorządu terytorialnego. Tam spotkałem Krzysztofa Grześkowiaka za co jestem wdzięczny. Wspólnie realizowaliśmy kilka ciekawych projektów. Jednym z nich był projekt 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez który pomogliśmy ponad 300 rodzinom.

W obecnej chwili pracuję dla jednej z spółek BZ WBK gdzie opiekuję się infrastrukturą bazodanową zapewniając dostępność, integralność oraz wydajność. Dokładnie w takiej kolejności.

Między tym wszystkim miałem epizod z działalność którą zawiesiłem. Zabrakło mi wtedy właściwego spojrzenia, wiedzy oraz wiary w siebie. Jednak to prawdopodobnie w najbliższym czasie się zmieni.

Projekty


Jednym z moich projektów jest sam blog. Drugi to agregat treści.  To co czytam i jest wartościowe wrzucam na http://content.mnadobnik.pl

Dostarczam wiele skryptów oraz modułów w Windows PowerShell. Poniżej te które szczególnie lubię:

W głowie siedzą kolejne pomysły.

 

 

 

 

To nie wszystko i jeszcze w najbliższym czasie coś dopisze 🙂